SEO için neler yapmam lazım ilk adımlar nelerdir.

By admin on Oca 25 in BASİT SEO DERSLERİ, SEO.

Web sitenizin genel SEO yönergeleri doğrultusunda tasarım denetimi yapılması.

Daha önce zararlı SEO çalışması yapılmışsa, bununla ilgili durum değerlendirilmesi, müşteri ile birlikte hareket planı oluşturulması.

Site-içi, Site-dışı SEO çalışmaları uygulamaları

Pagespeed yönergelerine göre sayfalarınızın (kod ve resim) optimizasyonu.

Pagespeed yönergelerine göre sunucu optimizasyonu (opsiyonel).

Web sitenizde “blog” bölümü oluşturulması, ziyaretçilerin faydalanabilecekleri, sitenizin arama sonuçlarında yükselmesini sağlayacak makalelerin yazılması.

Web sitenizde “soru-cevap” bölümü oluşturulması, ziyaretçilerin faydalanabilecekleri, sitenizin arama sonuçlarında yükselmesini sağlayacak içeriklerin oluşturulması.

Sosyal mecralarda firma sayfalarınızın oluşturulması, dikkat çekici görünüm kazandırılması ve içeriklerinizin paylaşımı.

Dmoz ve çeşitli kaliteli rehberlerde kayıt başvurularınızın yapılması.

Kendi ağımızda yer alan yüksek Pagerank sitelerde firmanızla ilgili makale yazılması ve anchor text linkler verilmesi.

Hizmet başlangıç ve bitimindeki durumu gösteren ayrıntılı rapor sunumu.

Alan adı yaşı : Alan adınızı ne kadar uzun süreli kayıt ederseniz, SEO çalışmamızın başarısı o denli artacaktır. Sizden alan adınızı en az 5 yıllığına kayıt etmenizi istiyoruz.

Hosting (barındırma) : Web siteniz hızlı çalışırsa, sayfa oluşturma süreleri düşük olursa başarı şansınız artacaktır. Yavaş, kalitesiz barındırma hizmeti alıyorsanız, sizinle aynı ip üzerinde arkadaşlık, kumar ve yetişkin içerikli siteler barındırılıyorsa, daha kaliteli hizmet sunan bir hosting firmasına taşınmanızı istiyoruz.

SSL Sertifikası : 2048 bit anahtarla oluşturulmuş SSL sertifikası satın almanız halinde ( yıllık 48 – 100 USD arası maliyet) Google sitenizi arama sonuçlarında daha üst sıralara taşıyor. Bunu biz değil, Google kendisi söylüyor.

Sizin Katkınız : Başarılı bir SEO çalışması için sizden bu işe vakit ayırmanızı istiyoruz. Bize işinizi en iyi biçimde anlatmanızı, ürün ve hizmetlerinizle alakalı içerikler oluşturmanızı, faydalanabileceğimiz her türlü yazılı, görsel materyalleri iletmenizi istiyoruz.

admin

Add Comment

Top